KLEPCI

1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

KLEPCI

by wolf sagash on Mon Apr 07 2008, 07:35

ovo me juce bas dotuklo.ovdje sam proveo pola [You must be registered and logged in to see this link.]
ustaski gadovi!!!!!

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 41
Datum upisa : 28.06.2007

Go down

Re: KLEPCI

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 03:41

nisi stavio razmak izmedju linka i reci,pa nista ne moze da se vidi.
[You must be registered and logged in to see this link.]

polemospater
Jet Set Foruma

Female
Broj poruka : 2172
Godina : 30
Datum upisa : 25.11.2007

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 03:49

e pise -not found- kad kliknem na link!da nisi ti to pogresno kopirao.......... Question

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Tue Apr 08 2008, 04:40

polemospater ::e pise -not found- kad kliknem na link!da nisi ti to pogresno kopirao.......... Question
evo opet

[You must be registered and logged in to see this link.]

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 07:30

eeeee sad izbaci pocetnu str. za youtube Very Happy ali i to je neki pomak.

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Tue Apr 08 2008, 07:33

polemospater ::eeeee sad izbaci pocetnu str. za youtube Very Happy ali i to je neki pomak.
pretpostavljam da moras da se logujes jer snimak ima eksplcitni scena nasilja.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 07:50

e ne mogu da se ulogujem jer nemam akaunt tamo...scene nasilja necu da gledam..mada mi je jasno o cemu se radi trazila sam nesto na youtube,bez nasilja...i nadjoh nacionaliste....budale..zbog kojih stradaju neduzni...treba se zapitati u kojoj meri je zdravo konzumirati istoriju,narocito istoriju politike

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Tue Apr 08 2008, 08:02

polemospater ::e ne mogu da se ulogujem jer nemam akaunt tamo...scene nasilja necu da gledam..mada mi je jasno o cemu se radi trazila sam nesto na youtube,bez nasilja...i nadjoh nacionaliste....budale..zbog kojih stradaju neduzni...treba se zapitati u kojoj meri je zdravo konzumirati istoriju,narocito istoriju politike
jesi li to ti eldepeovka.ma nema zime ako volis istoriju ali ne smijes skrenuti u nacionalizam i mitomaniju.vidis,taj pojam nacionalizma nikako mi neda mira.slazem se sa nekim amerom koji je davno rekao da je nacionalizam poslednje utociste za hulje ali hercegovac sam,potomak bacenih u jame i odvedenih u jasenovac.i sta treba?da zaboravim na to i kazem ''ko vas .j..e bili ste mitomani i guslari pa nek su vas ubili.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by zavrtanj on Tue Apr 08 2008, 08:09

kako je ovo komplikovana prica za jedan forum.
nacionalizam nije zlo. u mrznji je frka. ali zlo je presudno. sad je samo pitanje smijemo li pustiti da nas zlo uvuce u sebe i da i mi krenemo po analogiji. ako dopustamo da se hulje kriju iza nacionalizma, na isti nacin na koji ih pustamo da se kriju iza demokratskih teznji i ciljeva, onda smo gotovi. vrlo brzo gotovi.

zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Datum upisa : 29.03.2008

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 08:09

pa i ja sam hercegovka...a nisam ldpovka,bezim od politike koliko god mogu...mozda ni to nije dobro..ne znam...evo preporucicu ti jednu knjigu.meni se bas dopala mozda ce i tebi u pitanju je nice''o steti i koristi istorije za zivot''

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Tue Apr 08 2008, 08:21

polemospater ::pa i ja sam hercegovka...a nisam ldpovka,bezim od politike koliko god mogu...mozda ni to nije dobro..ne znam...evo preporucicu ti jednu knjigu.meni se bas dopala mozda ce i tebi u pitanju je nice''o steti i koristi istorije za zivot''
niche nadcovjek!pa sta on hoce?to je jedan zli chika sto je inspiriral gosn adolfa.nisam ja rade pendrek iz nadrealista da mi preporucujete nicheta.salim se naravno ja ipak mislim da je istorija jedna lijepa,zanimljiva i nadasve korisna nauka iz koje se moze dosta nauciti.pa ja ne smatram da mi polazemo pravo na halkidiki zato sto ga je car dusan nekad davno drzao ali znam da smo imali dosta primjera iz nase nacionalne borbe na koje bi trebali obratiti paznju.tema su bili klepci.selo u kojem sam ja provodio mnogo vremena i za koje me vezu divne uspomene i imam pravo da se ljutim na ustase sto su mi upalile izvjesne nekretnine tamo dole.eto jedan racionalan razlog.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by zavrtanj on Tue Apr 08 2008, 08:26

uopste ti ne treba racionalan razlog. sasvim ti je dovoljan emotivni.

I sto svi svima sve pale da mi je to samo znati??? I ti sto pale, imaju li oni svoju kucu i imaju li ikakav osjecaj prema toj svojoj kuci, da tako lako tudje pale???

zavrtanj
Postuje redovno
Postuje redovno

Broj poruka : 197
Datum upisa : 29.03.2008

Go down

by wolf sagash on Tue Apr 08 2008, 08:29

zavrtanj ::uopste ti ne treba racionalan razlog. sasvim ti je dovoljan emotivni.

I sto svi svima sve pale da mi je to samo znati??? I ti sto pale, imaju li oni svoju kucu i imaju li ikakav osjecaj prema toj svojoj kuci, da tako lako tudje pale???
moram ovim empiristima Very Happy Very Happy Very Happy

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 11:10

[quote="wolf sagash"]
polemospater ::niche nadcovjek!pa sta on hoce?to je jedan zli chika sto je inspiriral gosn adolfa.
e da bi mogao nesto o nekome da kazes prvo moras malo da procackas nesto o njemu....svakome je prva asocijacija na nicea nadcovek...pa onda na osnovu toga sude o njemu,medjutim on i njegova filozofija su nebo i zemlja..on je bio toliko slab i emotivan i isfrustriran..a zaratustra nije napisan sa ciljem da inspirise adolfa....ali da se vratim na temu..ja tebe skroz razumem i moje pretke su bacali u jamu,ali sta sad je treba da radim zbog toga,da mrzim ceo svet...da ucestvujem u tom besmislenom zacaranom krugu,gde mrznja nice iz zlodela,a osveta iz mrznje,pa opet zlodelo iz osvete...bas necu!i ja nisam rekla da je istorija nuzno stetna ili losa vec da postoji izvestan stepen nepozeljne nesanice,prezivanja proslosti usled cega zivot biva ostecen i na kraju propada...
e nadam se da ne delujem kao neko umisljeno laprdalo Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by polemospater on Tue Apr 08 2008, 11:23

opet krsim pravilo pa postujem za redom.samo htedoh jos da kazem da se empiristima daju cinjenice,a racionalan argument racionalistima,razlika je suprtilna ali ja volim preciznost Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Wed Apr 09 2008, 02:16

polemospater ::opet krsim pravilo pa postujem za redom.samo htedoh jos da kazem da se empiristima daju cinjenice,a racionalan argument racionalistima,razlika je suprtilna ali ja volim preciznost Very Happy
nije zaba nego zec. Very Happy

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Wed Apr 09 2008, 02:34

e kaze se nije sija nego vrat Very Happy
i nije bas tako,jer se racionalni argumenti vise odnose na apstraktno a cinjenice na pojavno...a ja ne volim apstraktno Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Wed Apr 09 2008, 02:39

polemospater ::e kaze se nije sija nego vrat Very Happy
i nije bas tako,jer se racionalni argumenti vise odnose na apstraktno a cinjenice na pojavno...a ja ne volim apstraktno Very Happy
radi se o lokalizmu!pa onda jeste''nije zaba nego zec''

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Wed Apr 09 2008, 02:46

pa nije ''nije sija nego vrat'' apstraktno te lako poved u metafiziku i besmisao a sa cinjenicama cvrsto stojis na zemlji...ili bar imas takav osecaj

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by wolf sagash on Wed Apr 09 2008, 02:48

polemospater ::pa nije ''nije sija nego vrat'' apstraktno te lako poved u metafiziku i besmisao a sa cinjenicama cvrsto stojis na zemlji...ili bar imas takav osecaj
nisam ja jos na tolikom intelektualnom nivou da bih shvatio sta je metafizika.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by polemospater on Wed Apr 09 2008, 02:52

pa niko i nije i niko nikad nece ni biti u stanju da shvati metafiziku,nebitno...cisto zamlacivanje...zato ne volim apstraktno,a i zbog matematike...skroz mi je apstraktna i strana...osecam da ce sad asha da se umesa Very Happy

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by asha on Wed Apr 09 2008, 05:35

Razz

asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 32
Datum upisa : 27.06.2007

Go down

by katabuya on Wed Apr 09 2008, 06:18

Ovo su mi oduvjek bile zanimljive rasprave...vec vas zamisljam pijane u nekoj zadimljenoj kafani,uz tihu muziku,kako jedno drugom pokusavate da objasnite sta je metafizika i slicne stvari,a cak se i konobarica smorila u uglu...

Admin knows best... [You must be registered and logged in to see this image.]

katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 34
Datum upisa : 25.06.2007

Go down

by polemospater on Wed Apr 09 2008, 10:03

katabuya ::Ovo su mi oduvjek bile zanimljive rasprave...vec vas zamisljam pijane u nekoj zadimljenoj kafani,uz tihu muziku,kako jedno drugom pokusavate da objasnite sta je metafizika i slicne stvari,a cak se i konobarica smorila u uglu...
admine,admine...gledaj svoja posla i opominji ljude kad skrecu s teme ccccccc

polemospater
Jet Set Foruma

Female

Go down

by space on Sat Apr 19 2008, 23:07

Hljeba i kompjutera
Koliko povratak, odnosno kvalitet ivljenja povratnika, zavisi od volje vlasti mjesta u koje se neko vraa, odlino se vidi na primjeru Ortijea, sela pored Mostara, i Klepaca, sela pored apljine. Za povratak Srba u Ortije zduno su se, pored meunarodne zajednice, borili i gradski oci Mostara; za povratak Srba u Klepce jedva da se bori i meunarodna zajednica. Stoga, u Ortijeu povratnici imaju kompletnu infrastrukturu, mnogi su se vratili na posao, a u selu je ak organiziran kurs informatike i engleskog jezika. U Klepcima nema niega: ni struje, ni vode, ni telefona. Pa ak ni stoke... Dani su ih posjetili
<HR align=center width="98%" color=#ff0000 noShade SIZE=1>

Selo prvo - Klepci:

[You must be registered and logged in to see this image.]Nekad su Klepci izgledali kao buket makova. Crveni krovovi izvirivali su iz okota groa i kivija, i svako ko je putovao magistralom od apljine prema moru, mogao ih je vidjeti. Danas moete putovati istim putem, ali Klepce neete vidjeti: krovovi su porueni, a zemljom kivija i groa zagospodario je korov.

Njegovi seljani, oko 140 porodica, raseljeni po Republici Srpskoj, Jugoslaviji i inostranstvu, rado bi se vratili, ali u Klepcima skoro da nema niega. Zapravo, samo 19 kua je "pod krovom", a to je uraeno uz finansijsku pomo IRC-a i UMCOR-a te Ministarstva za izbjeglice Republike Srpske. Povratak u ovo selo, koje pripada Opini apljina, poeo je prije dvije godine i skoro da se nije pomakao s mjesta. Tek desetak prijeratnih mjetana Klepaca stalno se tamo vratilo. Ostali ili dou samo vikendom ili nikako.

A nekad su Klepci, kau, bili izuzetno bogato selo. Zaposlenost je bila dvjestopostotna: seljani, meu kojima je bilo ak i akademika, bili su zaposleni i u dravnim firmama i u seoskim vonjacima.

Ni estu godinu nakon rata Klepci se nisu pomakli od garave pei, svijea i kanistera s vodom, tako da vam se, boravei u njima, zaas uini da ste u 1992. ili 1993. godini.

Nikola Kruni, po zanimanju profesor biologije, jedan je od onih desetak seljana koji su se vratili u selo. U Trebinju, gdje je ivio zadnjih deset godina, bio je nezaposlen. Nezaposlen je i danas, jer, kae, "etverogodinja seoska kola je sruena, a u apljini nema nikakvih ansi da se zaposli poto se hrvatska vlast ponaa kao da Srbe Bog nikad nije ni dao". Zato on kopa bau, zalijeva bostan i isti luk. "I ovo je neto. Bar imam ta pojesti i moje je", pria Nikola dok nas uvodi u dvorite svoga komije Veljka Krunia, ija kua je donekle obnovljena.

Veljko se umivao na pumpi za vodu, odjeven samo u bermude. Nezainteresirano nas je pozdravio, pokupio nekoliko glavica bijelog luka to ih je ubrao, i nestao iza kunih vrata. Dok je profesor priao o tome kako se u Klepce vraaju samo stari, "jer mladi nemaju posla, djeca nemaju gdje ii u kolu, a svi skupa nemaju pravo na bilo koje pravo", Veljko je izaao, odjeven od glave do pete, i upitao: "Jesu l' gospoda za kafu, limunadu, rakijicu il' sve troje?"

Mada je izgledalo nestvarno da nam neko u selu u kojem jo uvijek svijetle samo svijee, u kojem svi kuhaju na jednoj garavoj pei i vodu toe na samo jednoj pumpi, ponudi toliko pia, izabrali smo limunadu. Domain je uao u kuu, za koju nam je usput rekao da iznutra izgleda "strano, strano", i za pola minute vratio se sa tri ae limunade i to sa slamkama u boji. Za sebe i profesora donio je kafu, sjeo na prag i rasporedio stvari ispred sebe: s jedne strane kafa i tabakera, a s druge mobitel. I odjednom je sve izgledalo kao da se ekipa glumaca odmara pred kulisama postavljenim za snimanje nekog ratnog filma.

Profesor Nikola sretan je to smo doli. Kae: "Vi ste prvi koji su doli da vide nau bijedu. Dobro je, uslikat ete, ljudi e to vidjeti pa e moda i pomoi." Ali, Veljko ne vjeruje da ga ikakvo dobro moe sustii: "Moemo se mi varati koliko hoemo, ali istina je da tri konja jedna kola vuku i svaki tegli na svoju stranu. Mi smo zaglibili, uf, uf Jedino je bezbjednost na nivou, a sve ostalo je nula. Ja sam nekad bio referent u ZOIL-u Sarajevo, a sad sam sretan da i bostan mogu sadit. Istina je, zvali su me u preduzee i traili dokumentaciju, da vide je li mi uplaivano penziono i zdravstveno osiguranje. Otiao sam u onaj dio svijeta to se zove Republika Srpska i sve donio, sve sa est peata, al' nita. Muslimanska strana u Mostaru dosta je uradila da se Srbi vrate na posao, uo sam da su uradili dosta i u Konjicu i u Sarajevu, ali u apljini se ama ba nita ne deava. Stranci kao neto hoe da pomognu, ali, bogami, naekao se onaj to je njih ekao."

Ni Veljko ni Nikola ne spominju rat, nacionalnu netrpeljivost Tek, na pitanje ko je po srpskim selima u dolini Neretve, nakon to je u Trebinju sprijeena obnova damije, pisao grafite "ivio Rao" i "Ovo je Srbija", Veljko je kazao: "Uuuu, jebote, ja ne znam kako mi je ime, ne mogu ovo malo luka zaliti, a kamoli da piem te gluposti. Nema anse da je to uradio neko od Srba. Nama ako ovdje neko nazove dobar dan ili merhaba, i dobro nam je."

Profesor nas vodi do ostalih povratnika. U nekadanjoj vili primarijusa dr. Vase Vlaia danas je kolektivni smjetaj. U dvije izgorene sobe poredani su drveni kreveti sa "humanitarnim" dekama, a u treoj je, crnoj od dima, kuhinja. U njoj baba Stana pee veliki hljeb - da bude taman za itavo selo. Na jednom doksatu je kutak za "toaletu": razbijen komad pigla, sapun kaba, etka i pasta za brijanje.

Dok nam iznosi tanjir treanja - hruta, koje su nekad prodavali Hepoku, baba Stana pria kako je zadnjih deset godina ivjela u Zrenjaninu, ali tamo sve rjee ide, jer joj samo za put ode cijela penzija. Ni baba ni profesor, a ni komija Miodrag, koji je tek doao iz grada, gdje mu je iz depa izbilo 50 maraka za kosu, ne priaju o politici. Miodrag samo spominje kako im je UNHCR donio sjeme, a ne i alatke za obradu zemlje: "ime emo mi ovo uzorat? Mi lopate nemamo, a kamoli ta drugo. Svata nam je UNHCR obeavao, a malo ispunio. itavo selo ima samo dvije krave!"
<table width=100 align=left border=0><tr><td>
[You must be registered and logged in to see this image.]
Veljko Kruni: "Jesu l' gospoda za kafu, limunadu, rakijicu il' sve troje?"
</TD></TR></TABLE>

Baba Stana je izvadila hljeb iz rerne i iznijela ga vani, kako bi na svjetlu vidjela je li peen. U tom trenutku ugledala je lastavicu kako ulazi u gnijezdo pod trijemom. Brzo, ba kao da je urednik fotografije u National Geographicu, pozvala je fotoreportera da je uslika. Dok je on preskakao izikljalu travu, baba Stana je bre- -bolje vratila hljeb u garavu pe, profesor Nikola je ostavio kosu, koju je sa zanimanjem "studirao", voza se popeo na klupu da bolje vidi i uskoro se itava multietnika ekipa zadeverala oko pravljenja timunga za "umjetniku sliku Klepaca". A kako je lastavica kameri okrenula samo rep, baba Stana je uzela neku letvu - da je malo poprajca. "Prepast e je", aputao je profesor, pa je uzeo drak od metle da joj "samo malo kucne". "Polako, ljeba ti, da ne odlepra", aptala je i baba Stana. Profesor je podigao metlin drak i kucnuo u dno gnijezda. Lastavica je izletjela, a fotoreporter zakljocao.

"Iiiii, to e biti fina slika", ushiena je baba Stana. "Navrnite kad poete na more", vie za nama dok odlazimo. Komija Miodrag, sve sa kosom u ruci, prati nas niz uski put i jo referie: "I ostali seljani bi se vratili, ali kad bi imali donatora da im popravi kue. UNHCR stalno neto obeava, ali skoro nita ne ispunjava. Obeali su nam uvesti vodu do kraja godine, al' obeanje - ludom radovanje."

Grad prvi - apljina:

U apljinskom uredu UNHCR-a tog ponedjeljka nije bilo nikoga. Za eficu ureda Elvanu Mato rekli su nam da je moda u Stocu, a moda u Mostaru. U Mostaru su opet rekli da je sigurno na produenom vikendu u Dubrovniku, ali da se puno ne patimo da je naemo jer nju "ni udicom trokukom ne mogu uhvatit". Elvanu smo, inae, bili radi nai zbog toga to su nam neki Srbi, koji ive kao izbjeglice u istonoj Hercegovini, rekli da je upravo ona osoba koja najvie koi povratak u dolinu Neretve. "Elvana je Albanka, a vi znate u kakvom su odnosu Albanci i Srbi. Ona ili ne radi nita na tome da se mi vratimo u opinu apljina ili, kad je pritisnu, sama pravi liste povratnika. A na njenim listama ili su stari ljudi ili oni koji uope nisu ni ivjeli u apljini", izjavio je jedan raseljeni Srbin a koji je insistirao na anonimnosti iz prostog razloga to ima neodoljivu elju da se vrati svojoj kui.

Selo drugo - Ortije:

Za razliku od Klepaca, Ortije ne moe promaiti. Ureene bate iz kojih stre velike popravljene kue vide se i iz aviona. A s magistrale odmah vam u oi padne velika kua sa etiri luka. Ova kua je neto kao zgrada opine u gradu. U njoj je smjeteno Udruenje ena Ortijea, Zadruga Trenja i kutije sa novim-novcatim raunarima. Ortije pripada opini Mostar-Jug i u njega se ve trajno vratilo 150 osoba. U njemu ivi i predsjednik Udruenja Srba povratnika Vujadin Berberovi.

Berberovi sa nama razgovara u "sobi za sastanke". Njemu ne treba postavljati puno pitanja, on pria sam: "Povratak u mostarske opine je zavren, do sada je obnovljeno oko 600 kua. A ovakav povratak mogu je samo kada je organiziran. Vidite Klepce, oni su apsolutno neorganizirani i, to je najgore, misle se vratiti tako to e vikende provoditi tamo, a ostale dane u Republici Srpskoj. Ortije ima kompletnu infrastrukturu, neki seljani su se vratili na posao, a ostali obrauju zemlju. Naa djeca idu u kolu u Mostaru, a za onu koja tek treba da dou iz RS-a, gdje su uila ruski jezik, organizirat emo u julu kurs engleskog jezika, a imamo i kurs informatike."

Sve bate u Ortijeu su zasijane, prskalice za vodu prave mokre krugove, a kue su "pod krovom". ura uri i njen suprug u Ortije su se vratili 1999. iz aka. Njihova kua je takoer popravljena. "Naa kua je popravljena u sklopu projekta Moni Mondo, tj. stavljeni su prozori, vrata i krov i ureen jednosoban stan", kae ura i izvinjava se zbog stare majice. "Bila sam u svinjcu, svinje mi je bolesno pa sam ga masirala", kae ona i tri u kuu da se presvue.

Njena kominica Milena takoer je rat provela u Jugoslaviji. "Ja sam vie para potroila za kiriju u Novom Sadu nego to je kotala rekonstrukcija ove kue, a kotala je oko 20.000 maraka. Kirija je iznosila 200 maraka, a im bih napravila frizuru, gazdarica bi podigla cijenu", govori Milena. I ona i ura su zadovoljne to su se vratile. Kao jedini problem istiu to to im se penziono i zdravstveno osiguranje jo uvijek vodi u Republici Srpskoj.

Grad drugi - Mostar:

Ratko Pejanovi, predsjednik Srpskog graanskog vijea u Mostaru, Sinia Joki, predsjednik SPKD-a "Prosvjeta", i Milan Jovii, predsjednik Gradskog vijea u Mostaru, apsolutno su saglasni oko jedne stvari: za povratak Srba u mostarske opine najzasluniji su bivi gradonaelnik Mostara Safet Oruevi, Daniel Ruiz, specijalni izaslanik Visokog predstavnika u Trebinju, te Ibrahim Rahimi, naelnik opine Mostar-Jug, i tamonje Ministarstvo za obrazovanje i nauku, koji su, izmeu ostalog, u Osnovnoj koli u Gubavici uveli i vjeronauku za djecu pravoslavne vjeroispovijesti. Pored toga, poetkom januara ove godine obnovljen je i rad SKUD-a "Prosvjeta", u kojem uestvuju umjetnici svih nacionalnosti, a za tu priliku obnovljena je i kua Svetozara orovia.
U Mostar, odnosno opinu Stari Grad, uskoro e se vratiti jo 15 srpskih familija iz Nevesinja. To je dogovoreno u ponedjeljak na koordinacionom sastanku to su ga sa izbjeglicama odrali Jovii i Pejanovi.

space
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 1035
Godina : 40
Datum upisa : 18.07.2007

http://mojahercegovina.com/

Go down

by Sponsored content Today at 00:54

Sponsored content