Svebor Delic - POEZIJA - Knjizevna omladina Srbije

Go down

Svebor Delic - POEZIJA - Knjizevna omladina Srbije

by bolero on Thu Mar 31 2011, 01:31

I OPET SARAJEVO KASNO U NOC

Jos uvjek zelim da ti pisem...kao i svake noci....koliko god govorio ovako ili onako o Sarajevu..realno ili poveden nekim sjecanjima taj grad uvjek meni radi interesantne stvari...zbog tebe i tvojih ociju ja sam ponovo rijesio da ga posjetim i vidim...da udahnem zdrave have i osjetim smrad Miljacke...koliko god od njega bjezao ja se opet njemu vracam...ove godine ce biti u sjecanju na jednu Dr Zhivagovsku ljubav i jednu plavu kosu....Julie Christie u filmu je takodje bila plava...sve stvari o kojima mastam jednostavno mi se desavaju...ali uvjek korak ispred sna.....pa tako i Sarajevo..grad u kojem sam prvi put ugledao nebo plavo i drzao tebe za ruku..zvucim mozda kao Pero Zubac..koji je volio u Mostaru jednu Svetlanu, samo ja sam puno vise ( i jos uvjek limvo) jednu MELIDU u Sarajevu...

ARENI MOST

Kroz mrane sokake mojih misli prolaze preko mostova zaarane sjene TVOGA OSMJEHA, pijan od samoe to samo TEBE eli pokuavam da upalim svijeu ove tamne noi u kojoj si TI moja elja jedina kao kandilo to svjetluca, dok Mozartov REQUIEM otkucava svoj poslijednji mar vidim TEBE sretnu i nasmijanu, na MOSTU koji spaja dvije krajnosti to se spojit ne mogu: TVOJE OI to mi ne daju da spavam i MIRAN SAN pored TEBE sanjan

LJUBIASTI CVIJET

Kisnule su tvoje oi po mojim obrazima,
dok vjetrovi odnose nae uspomene,
dani su sve hladniji a tvoj san u mojim oima lagano posustaje, i on je na litici umora,za inat neu da prestanem da sanjam,leim bespomoan u zatvorskoj eliji i ekam andjela sa bojom tvojih oiju da prekine ove teke lance
sa moje due zaljubljene

PLAVA RUA NA BIJELOM PLATNU

Danas sam leao ranjen
na kamenom groblju mojih osjeaja
i san sa tvojim likom me je njegovao,
zajedno smo kisnuli pod sivim oblacima daljineali ja sam osjeao samo zelenu kiu iz tvojih oiju,boje su se rastvorile, plakala si zbog daljine,zbog srca, zbog svega

Svebor Deli je roen 22 aprila 1980 godine u Sarajevu gdje provodi ranu mladost i djetinjstvo. Pohaao O Silvije Strahimir Kranjevi na Mejtau. Godine 1994. Naputa Sarajevo Jevrejskim konvojem i odlazi prvo u Njemaku, a kasnije u Holandiju.

bolero
Napreduje

Broj poruka : 61
Datum upisa : 11.05.2008

Go down

- Similar topics