zanimljiv podatak!

2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: zanimljiv podatak!

by MiRkO on Sun Sep 30 2007, 01:21

znam ja to sve,ali priznaj toga nema

MiRkO
Veteran

Male
Broj poruka : 1428
Godina : 25
Datum upisa : 25.06.2007

Go down

by wolf sagash on Sun Sep 30 2007, 02:24

MiRkO ::a cime ce to uraditi.Po meni ko god zavrsi fakultet bolje da se ne vraca vamo
ko zavrsi fakultet i snadje se,da.ali zasto se patiti u velikom gradu iz razloga sto te stid da se vratis kuci?

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male
Broj poruka : 1013
Godina : 41
Datum upisa : 28.06.2007

Go down

by kum on Sun Sep 30 2007, 02:53

katabuya ::eeee,vidis to je kljucno...
Projekti,ideje,kreativni ljudi na pravim mjestima...
tako to ide...

.....za poetak, predstoji nam da se izborimo da se sjedite regionalnog Sud-a vrati tamo gdje je bilo od srednjeg vijeka pa sve dok komunisti 1945. ne promjenie vijekovnu tradiciju - u Ljubinje!.......i naravski, jednaka borba predstoji da povratimo teritorije koje su nam isti bespravno oduzeli - dobar komad Popovog polja bezkompromisno otrgnutih Ljubinju i pripojenih Optini Trebinje.......

kum
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 526
Godina : 44
Datum upisa : 02.09.2007

Go down

by MiRkO on Sun Sep 30 2007, 07:48

wolf sagash ::
MiRkO ::a cime ce to uraditi.Po meni ko god zavrsi fakultet bolje da se ne vraca vamo
ko zavrsi fakultet i snadje se,da.ali zasto se patiti u velikom gradu iz razloga sto te stid da se vratis kuci?
Ja ne mislim da je ikog stid da se vamo vrati,jer se nema vamo zasta vracati.Dje ce raditi i za koje pare

MiRkO
Veteran

Male

Go down

by theguezzwho on Sun Sep 30 2007, 23:25

e moj mirko.. ti planovi i maketa.. pa ja sam to gledao 1989 jos... jedino sta se uradilo je da su dvije ulice asfaltirane ... uf sta se je planiralo... jao kada se sjetim prezentacije... bilo mi je tada 11 i svega se sjecam... al mozes zaboraviti...

najvise ljudi koji ce se vracati u ljubinje su buduci penzioneri... osim ako se ne investira u nesto pametno

theguezzwho
Trudi se
Trudi se

Male
Broj poruka : 43
Datum upisa : 24.08.2007

Go down

by katabuya on Mon Oct 01 2007, 20:31

To i ja govorim...Ako je cilj imati 10000 stanovnika,od kojih ce 8000 biti penzioneri,onda svaka cast,to se lako moze napraviti,,,
Samo se treba opredjeliti za cilj!

Admin knows best... [You must be registered and logged in to see this image.]

katabuya
Administrator
Administrator

Male
Broj poruka : 2672
Godina : 34

Go down

by MiRkO on Tue Oct 02 2007, 01:36

npr.Market odlican posao koji daje neku malu sansu da neko ostane,neznam koliko se ukupno ljudi zaposlilo.

MiRkO
Veteran

Male

Go down

by kum on Wed Oct 03 2007, 01:46

theguezzwho ::e moj Sigale..(Very Happy ) ti planovi i maketa.. pa ja sam to gledao 1989 jos... jedino sta se uradilo je da su dvije ulice asfaltirane ... uf sta se je planiralo... jao kada se sjetim prezentacije... bilo mi je tada 11 i svega se sjecam... al mozes zaboraviti...

najvise ljudi koji ce se vracati u ljubinje su buduci penzioneri... osim ako se ne investira u nesto pametno

......Very Happy........

Depresivni ovjee,......uopte ne mogu da svarim otkud toliki pesimizam i beznae...........A ta bi to uopte, i da postoje idealni uslovi, bio optimum za Ljubinje?..........Evo, ide nabolje.....sad imamo Market - uz vrhunsku uslugu i proiren asortiman proizvoda u ponudi,tu su i mnogo nie cijene........

kum
Administrator
Administrator

Male

Go down

by MiRkO on Wed Oct 03 2007, 01:50

nisu toliko nize.A svi misle da je market tu da budu nize cijene.Ne vec radi veceg izbora proizvoda

MiRkO
Veteran

Male

Go down

by katabuya on Wed Oct 03 2007, 02:30

Ne siri temu,nije sad market bitan toliko... Vec konkretna prica i prijedlozi,sta uciniti da se stanje promjeni nabolje!

katabuya
Administrator
Administrator

Male

Go down

by MiRkO on Wed Oct 03 2007, 04:46

ovaj thequeezwho nije pesimist nego je realan i najvjerovatnije ako se ne uvedu neke promjene tj.pokrenu neki poslovi koji ce donijeti vise radnih mjesta.A i ko bi doso u naselje od 2000 stanovnika

MiRkO
Veteran

Male

Go down

by asha on Sat Oct 06 2007, 04:19

MiRkO ::ko bi doso u naselje od 2000 stanovnika
nije problem u broju stanovnika...da ljudi imaju sta da rade i vide bilo kakvu mogucnost iole normalnog zivota - jako brzo bi se broj povecao...
ovako...Rolling Eyes

asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 32
Datum upisa : 27.06.2007

Go down

by MiRkO on Sat Oct 06 2007, 08:37

ali sam broj stanovnika govori kakva je situacija ovdje.Gdje bi u Ljubinju neko radio ko je zavrsio npr.za hirurga i sl.

MiRkO
Veteran

Male

Go down

by kum on Sat Oct 06 2007, 11:21

MiRkO ::ali sam broj stanovnika govori kakva je situacija ovdje.Gdje bi u Ljubinju neko radio ko je zavrsio npr.za hirurga i sl.

.......u Popovu!Very Happy

kum
Administrator
Administrator

Male

Go down

by scorpion on Fri Oct 26 2007, 07:54

Da se i ja prikljucim ovom razgovoru. Volio bih znati kakvo je sadasnje realno stanje privrede u nasem gradu. Znam da su mnoge firme zatvorene ali to ne znaci da one ne mogu da budu ponovo otvorene uz zalaganje onih kojima je to u interesu. Tu na prvom mjestu mislim na veci broj mladih ljudi koji trenutno jedva sastavljaju kraj sa krajem - ako ga uopste i sastavljaju. Sta ja mislim je da se prvo oni moraju da zainteresuju za pokretanje nekih stvari. Jedan od preduslova je, ako je potrebno i spremnost da se prekvalifikuju za odgovarajuca zanimanja sto nije kraj svijeta. Ja mogu reci, s obzirom da zivim u nekoj drugoj, veoma razlicitoj sredini od one ljubinjske, da u prosjeku ovdje covjek promijeni pet razlicitih poslova, samim tim i zanimanja, tokom radnog vijeka. Kao ste rekoh, mora da postoji ta spremnost.
Sledeci korak je postavljanje uslova gradskim vlastima, koje su izmedju ostalog ti mladi ljudi i izabrali, da primjene sve raspolozive metode da se ovo i desi ako im je stalo da ostanu u svojim foteljama. Sigurno je da sve ovo ne ide bas tako brzo ali sto se prije pocne prije ce se nesto pozitivno poceti dogadjati.
Nazalost mi smo skloni da vidimo svaki brod kako tone prije nego sto je i zaplovio i taj nacin razmisljanja se mora promijeniti. Ne znam koje su teme na svakodnevnim dugotrajnim sastancima ispred mnogobrojnih lokala u gradu ali sam siguran da niko ne pominje nacin izlaska iz veoma komplikovane situacije u kojoj je nas grad i njegova privreda. Lijepo je cuti da se otvaraju savremeni marketi ali ko ce da kupuje sa njihovih polica ako nema nacina da se taj novac prvo negdje zaradi.
Na kraju, uz izvinjenje za opsirnost u samom startu, volio bih procitati neke komentare od diskutanata koji svakodnevno disu ljubinjski vazduh o tome kakvo razmisljanje o ovom problemu vlada u gradu.
Zivjeli

scorpion
Tek stigao
Tek stigao

Male
Broj poruka : 9
Godina : 48
Datum upisa : 24.10.2007

Go down

by katabuya on Fri Oct 26 2007, 22:29

Ma u pravu si ti totalno,problem je i u vlasti koja ocigledno nema ideja,i u ljudima koji nisu spremni da se upuste u nesto novo i ozbiljnije.
presipaju se iste price,iz supljeg u prazno,ispija se kafa po citav dan ispred kafica,a niko nece da ukljuci mozak i zaradi pare...A ima toliko nacina...

katabuya
Administrator
Administrator

Male

Go down

by wolf sagash on Sat Oct 27 2007, 07:35

katabuya ::Ma u pravu si ti totalno,problem je i u vlasti koja ocigledno nema ideja,i u ljudima koji nisu spremni da se upuste u nesto novo i ozbiljnije.
presipaju se iste price,iz supljeg u prazno,ispija se kafa po citav dan ispred kafica,a niko nece da ukljuci mozak i zaradi pare...A ima toliko nacina...
koji mozak ce da ukljuce mladi ljudi.jeli onaj koji je sistematski unistavan 50 godina?ovdje se nikad nisu podrzavali pametni i slobodoumni a bogami niti strucnjaci.vec iskljucivo poslusnici.i na koji nacin se katabuya mogu zaraditi novci?na koji nacin ti sutra mozes postati slobodan i materijalno nezavistan?svojim radom?nikako!neke korporacije ce ti davat deseti dio novca koji zasluzujes i zivjeces na kapaljku opterecen jos masom izazova i obaveza koji ce pred tebe stavit globalizam i potrosacko drustvo.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by katabuya on Sat Oct 27 2007, 23:50

bas mislim da moze,ideja je mnogo,osvrni se oko sebe,i pronadji nesto sto niko drugi ne radi. pokreni proizvodnju sam,ne treba da padas pod uticaj korporacija,za normalan zivot,ispunjavanje svih osnovnih potreba i ponekog hira,sasvim lijepo mozes da zivis od svoga rada,samo ako si dovoljno originalan,mastovit,vrijedan...
drugi problem je to sto stvarno postoji to zatupljivanje ljudi i njihovih mozgova,pa se otvara milion kafana i prodavnica,a nijedan objekat koji proizvodi nesto,a uslova ima....posebno u ljubinju

katabuya
Administrator
Administrator

Male

Go down

by wolf sagash on Sun Oct 28 2007, 04:08

katabuya ::bas mislim da moze,ideja je mnogo,osvrni se oko sebe,i pronadji nesto sto niko drugi ne radi. pokreni proizvodnju sam,ne treba da padas pod uticaj korporacija,za normalan zivot,ispunjavanje svih osnovnih potreba i ponekog hira,sasvim lijepo mozes da zivis od svoga rada,samo ako si dovoljno originalan,mastovit,vrijedan...drugi problem je to sto stvarno postoji to zatupljivanje ljudi i njihovih mozgova,pa se otvara milion kafana i prodavnica,a nijedan objekat koji proizvodi nesto,a uslova ima....posebno u ljubinju
a sta ce onih 90%nemastovitih i nepreduzimljivih koji samo znaju da rade sto im se kaze?mislis da su svi na zapadu mastoviti,preduzimljivi inventni i orginalni?jesu ku.ac!drzava misli o njima.sad ce neke demagoske floskule o trulom i otudjenom zapadu.a stvarnost je da oni nemaju problema sa nezaposlenoscu i da je njihov politicki sistem postavljen tako da sluzi gradjanima a ne obrnuto kao sto je kod nas.i jedino orginalno sto covjek moze da radi u ljubinju je da bude pastir.stvarno niko nece to da bude sem nekih neudatih starica.mislim da bi vecina mladih ljudi u ljubinju bila sretna da radi za platu od 200 evra.samo da im neko pruzi sansu.pusti ti kenedijevsko djindjicevske fore o tome sta svako moze uciniti za sebe.to ovdje ne pije vodu.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by katabuya on Sun Oct 28 2007, 20:51

Oni koji nemaju ideje,radice za 200 eura za one koji su nesto napravili.jednostavno,to tako funkcionise...
trebas od svih da uzmes ono sto je najbolje,zapad,istok,rusija,amerika... gledaj,uci,primjenjuj.

katabuya
Administrator
Administrator

Male

Go down

by wolf sagash on Mon Oct 29 2007, 02:29

katabuya ::Oni koji nemaju ideje,radice za 200 eura za one koji su nesto napravili.jednostavno,to tako funkcionise...trebas od svih da uzmes ono sto je najbolje,zapad,istok,rusija,amerika... gledaj,uci,primjenjuj.
nije brate sve tako jednostavno,kako ti opisujes.neko je u startu limitiran..rastao je u losem porodicnom okruzenju,starci su mu siromasni.ostao je mlad bez roditelja ili je jednostavno glup,vjeruj mi takvih je najvise.i treba li ga jos dodatno losim odnosom prema njemu limitirati i traziti od njega nesto nemoguce?naravno da ne.treba mu pruziti sansu.samo kod nas ce cjeni da je neko uspjesan ako nema obrazapajeukro,pronevjerioispetljo ili je putem politickih veza i privilegija stekao nesto.nema 2% uspjesnih ljudi koji su posteno se izborili za svoj status.nemoj misliti da ja branim sebe jer vjeruj moji prihodi me u ovakvom ljubinju cine burzujom. ali ne mogu dalje da gledam ovu propast gdje se obican narod optuzuje za neuspjeh dok neko demagogijom,lopovlukom,nepotizmom puni orasima svoje dzepove.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by wolf sagash on Thu Dec 13 2007, 02:07

poslednji izbori u ljubinju demantovali su dezurne kriticare i pesimiste.ustvari opovrgli su njihove projekcije broja stanovnika u ljubinju.
ljubinje ipak ima blizu 4000 stanovnika.

wolf sagash
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Male

Go down

by katabuya on Thu Dec 13 2007, 03:44

maala...

katabuya
Administrator
Administrator

Male

Go down

by asha on Thu Dec 13 2007, 10:55

wow Smile

asha
Veteran

Female
Broj poruka : 1238
Godina : 32
Datum upisa : 27.06.2007

Go down

by kum on Sun Dec 16 2007, 02:31

....zapravo zna se taan broj ljudi sa izvaenom CIPS linom kartom u Ljubinju - 3.078.....ostalo se da procjeniti "od oka"....

kum
Administrator
Administrator

Male

Go down

by Sponsored content Today at 00:57

Sponsored content

Go down